Cuma, Nisan 3

Telaş adama neler yaptırır (Haftasonu Gülmecesi)Arkadaşlar bu hafta,haftasonu gülmecemiz benden. Yani bizzat benim bu gülmece :))

Malum deli gibi koşturuyorum. İşten çıkıyorum gelinlikçiye,mobilyacıya,perdeciye,halıcıya derken eve pilim bitmiş olarak dönüyorum. Bir bakıyorum yukarı da laminant ustası,doğalgaz ustası,mobilyacı,elektrikçi ve bunlarla ilgilenmesi gereken ben! Ciyaaaaak diye bağırasım geliyor ama şükrediyorum halime :))

Geçen gün davetiyeciye gittim,adamcağız babamın arkadaşıymış bir yerlerden,hal hatır faslı bitince işimi de bitirip çıktım. Kardeşim 'abla davet etmedik ayıp olmazmı ya?' deyince adamı tanımadığım için 'davet ederiz bir daha ki gelişimizde gününü söylerim,yerini söylemem olur biter' dedim.

Teyzem 'daveticiye yerini söylemeyeceksin öylemi' diye kahkahayı basıp,üstüne benim şaka yaptığımı sanınca 'yooo ben ciddi söylemiştim çünkü düğün yaklaştıkça salaklaşıyorum' diyemedim,büktüm boynumu yola devam :)))

Bir başka gün yukarı da perde için ölçü alıyoruz. Annem alttan enini ölçüp kaç santim olduğunu söyledi,teyzem de 'eee üst enini almadın' deyip, annemde 'aynı şey değilmi?' deyince bu kez kopan ben oldum :)))

Bugün de mutfakta acilen yemek yapıyorum,pirinci ıslatmak için kaynattığım suyu kaybettim,lavaboyamı döktüm acaba dedim baktım buhar çıkmıyor (zeka pırıltıma bakınız) düşünüyorum ben bu suyu ne yaptım diye,baktım çaydanlıkta birşey var,çay demlemişim bir güzel :)) Hangi ara çay attım demledim ben bile şaştım kendime.

Üstüne bugün siyah beyaz çizgili bir badi giydiğim için bir öğrencim bana şöyle dedi (kendisi 6 yaşında)

-Günaydın öğretmenim,bugün hırsıza benzemişsin!

Bu halime güleyimmi,ağlayayımmı siz karar verin.Bende bu saçmalamaların sonu gelmezse düğüne kadar kendimden utanır halde gezecek gibiyim :)) Damat düğünden kaçmazsa iyi :P

Hepinize kocaman sarıldım! Mutlu haftasonları ;)

7 yorum:

Bilun ŞEN dedi ki...

Yerim seni şeker gelin :)

Delfina ; dedi ki...

Hepsi çok güzel :) Beyin öyle yoğun olunca bu kadar karmaşa yaşaman normal Şevlalcim...

:)

Cocukla Cocuk dedi ki...

ooo bunlar rutin dugun oncesi sendromları gayet doğal merak etme:))

Gönül dedi ki...

benimde düğünüm var bende salaklaştım salak salak takılıyorum bu aralar:) çok acayip şeyler yapıyorum,söylüyorum.Allah sonumuzu hayır etsin kolaylık versin.Yorucu ama bi okadarda güzel telaşeler.Sevgiler.

Adsız dedi ki...

haha :p

Stil Direktörü dedi ki...

Olacak dur daha ne olacak sandalyeye oturup evet diyeceğin an gör sen asıl :)

Gelin Ayşe dedi ki...

ehehehehe bugün hırsıza benzemissin demesine çok güldüm :D ehehehe

 

blogger templates | Make Money Online