Pazartesi, Ağustos 3

Marmara'm!Hu huu biz geldik ey blog alemi :) 1 haftadır Marmara Adası sınırlarında balayındaydık.
Bol güneş,bol deniz ve bol müzikli bir tatildi.

Tatil için Marmara Adası'nı seçtik çünkü amacımız sakin,huzur dolu bir tatildi.Öyle de oldu.

Marmara Adası'nı bilmeyenler için birazcık anlatmak isterim. Çünkü biz her yıl tatil için bir yer düşünürken çok zorlanıyoruz illa birilerinin fikrini almak istiyoruz. Bende kısa kısa size Marmara Adası'ndan söz etmeye çalışayım.

Bildiğim kadarıyla marmara denizindeki en büyük ada. Avşa adasını mutlaka duymuşsunuzdur. Marmara'da Avşa'ya oldukça yakın. İki ada birbirinden her anlamda çok farklı. Avşa eğlence,gece hayatı ve alkol ile anılırken,Marmara Adası sakinliği,sükuneti ve Dünya'nın nem olmayan iki adasından biri olma özelliği ile anılıyor.

Gerçekten adada nem oranı çok düşük.Bu sıcağa rağmen hiç terlemedik bunalmadık. Ada İstanbul'a 2 saat uzaklıkta İDO ve özel feribot seferleri var.

Yaz bitmeden bir haftasonu kaçamak yapmak için bence ideal.Size tavsiyem araba ile gitmemeniz. Çünkü adada her yer çok yakın ve her yere taksi ve tekne seferleri var. Arabaya hiç ihtiyaç olmuyor.

Ada halkı inanılmaz temiz,bozulmamış insanlar. Çok sıcakkanlılar hemen kırk yıllık ahbap gibi samimi olabiliyorsunuz. Ada'da gençler için diskolar eğlence merkezleri var. Ve her yer çok seçkin. Bayan bayana bile huzurunuz kaçmadan tatil yapabileceğiniz bir ortamı var.

Ben alkol almadığım için ve zamanımı eşimle geçirmek istediğim için hiç diskoya gitmedim ama ortamını gördüm gayet güzel temiz.

Denizi gerçekten harika. Ada halkı ile yaptığım sohbetlerde denizin en güzel zamanının Temmuz ayı olduğunu öğrendim. Haziran ve Ağustos aylarında zaman zaman deniz anaları gelebiliyormuş. Ama biz oradayken iskeleden denizin dibini görebileceğim kadar berraktı su ve çok rahat girdim denize.

Ada'da her ortamdan,her düşünce tarzından insan mevcut ama herkes birbirine çok saygılı. Aynı plajda minicik bikinisiyle denize giren bir bayanda tesettür mayosuyla denize giren bir bayanda huzurlu. Kimse kimseyi tenkit etmiyor. Bu açıdan çok saygı duydum.Fırsat buldukça Marmara Adasına gitmeye çalışacağım öyle çok sevdim ki. Zaten halkıda bağımlılık yaratacağı konusunda beni uyarmıştı :)) İlk tatilimizde Bozcaada'ya gideceğiz,orada değirmenler altında gün batımı izlemenin çok methini duydum çünkü :) Sonra yeniden Marmara.

Bilgi almak isteyen arkadaşlarım olursa bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim. Hatta isterim ki her blogcu dost gittiği yerden az çok söz etsin ki hepimiz bilgi sahibi olalım :)

Foto 1: Eşimin objektifinden Ada manzarası
Foto 2: Elinden makinasını düşürmeyen eşimin gözünden ben :))

10 yorum:

...Aslı Cadısı... dedi ki...

Avşa'ya gitmiştim ama Marmara Adası'na gitmek hiç aklımızdan bile geçmedi hatta bu yazıya kadar düşünmedim bile:) Madem kız kızada rahat edebiliriz en iyisi bi yazda orayı düşünelim:)

Bugday Tanesi dedi ki...

eVET BİZİM İÇİN DE BİR TATİL PLANI OLABİLİR.TEŞEKKÜRLER :D

sinan kalafat dedi ki...

paylaşım için teşekkürler,pazartesi gitmeyi düşünüyoruz ,yazdıklarınız üzere gitme istegimiz dahada arttı :)

wmina | queen elisabeth dedi ki...

Sanırım Çatuk Otel'de kaldınız cnm :)

Evet güzeldir marmara adası, sakindir... Tam da hamakta yatıp keyif çatılabilecek yerdir...

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ * dedi ki...

Çocukken çok giderdik be Şevvalim anımsattın bana

Neslihan dedi ki...

Ben de evlenmeden gitmistim, ama o zaman kaldıgımız pansiyon oldukca kotu cıkmıstı, simdi bir de cocuk olunca.
Otel veya pansiyon onemli oluyor.
Eger kaldıgınız otelden de memnun kaldıysanız, adını ve irtibat bilgilerini almam mumkun mu ?
Neslihan

Şevval Elif SOLMAZ dedi ki...

Edim,orası sanırım herkes için güzel anılarla dolu :)

Neslihan'cım,biz bir öneri ile Pehlivan Pansiyonda kaldık. Sahipleri inanılmaz sıcak ve sevimli insanlar. Yemekler muhteşem ve her yer temiz. Denize sıfır ve çok rahat.Numarasını bilemiyorum ama facebookta pehlivan restaurant dite sayfası var ziyaret etmeni öneririm bende birkaç foto eklemiştim ;)

hanimish dedi ki...

hoşgelmişsiniz :)

Pınar Altuntaş dedi ki...

Avşa adasına da Marmara adasına da gittim. Gözlemlerin ve anlattıkların çok doğru. Ve çok istiyorum oralara yeniden gitmeyiii. Güzel bir tatil geçirdiğinize eminim. Yeniden hoşgeldiniz tatlım.

kozmetik dedi ki...

gezelim görelim :) güzel bi gezi olmuş.

 

blogger templates | Make Money Online