Perşembe, Ekim 4

Heroes Tutkunları Ekran Başına

Heroes; CNBC-E ekranlarında yayınlanan,diğer tüm dizileri gibi çok farklı bir konuya ve geniş izleyici kitlesine sahip bir dizi.’Son zamanlarda sıradan görünen bir grup birey ancak "özel" kelimesiyle tanımlanabilecek olan bazı yeteneklerini ortaya çıkardılar. Şimdilik bunun farkında olmasalar da, bu bireyler sadece dünyayı kurtarmakla kalmayıp onu sonsuza dek değiştirecekler. Bu sıradanlıktan olağanüstülüğe dönüşüm bir gecede meydana gelmeyecek. Her hikâyenin bir başlangıcı vardır.’’ Sözüyle başlıyor dizimiz.

Hepsi de önceden sıradan bir hayat yaşayan, bazıları farklı arayışlar içerisinde olan, bazıları ise normal hayatlarını sürdürmeye çalışan normal birer insandı, ta ki bir gün; aslında çok farklı bir kader için seçildiklerini ve kendilerine hayal bile edemeyecekleri yetenekler verildiğini öğrenene kadar.

Aralarından hiçbiri bu yeteneklerini nasıl kazandıklarını ve bu yeni güçleri ile ne yapmaları gerektiğini bilmiyordu, hayal bile edemeyecekleri şeyler yapabiliyorlardı, uçabiliyor, geleceği resmedebiliyor, zamanı durdurabiliyor, zamanda yolculuk edebiliyor, düşünceleri okuyabiliyor, katı cisimlerin içinden geçebiliyorlar ve daha bizim bile bilmediğimiz yeteneklere sahip bir çok yeni kahraman dünya üzerinde kaderlerini, seçiliş amaçlarını ve yapmaları gereken şeyi arıyorlardı. Kötülük için kullanılmak istenildiğinde ölümcül sonuçlar doğurabilecek, iyilik için kullanılır ise muazzam şeyler yapabilecek güçteydiler. Ama asıl sorular hangisini yapmakla görevlendirilecekleri, asıl amaçlarının ne olacağı, neden bu güçlere sahip oldukları, ve onlardan istenenin aslında ne olduğu ?

Bu ve bunun gibi cevabını henüz bilmediğimiz bir sürü sorunun peşinden gidiyoruz hikayeyi izlerken; insan DNA’sının geçirdiği bir evrimin bir parçası olarak karşımıza çıkan bu özel insanların asıl kaderlerini onlar ile birlikte öğreniyoruz.' diyerek dizinin konusunu açıklamış Heroes Fan Club üyeleri.

1.Sezon TanıtımıBen bu diziyi yoğunluğum sebebiyle çok geç keşfettim.Ama herzaman ilgi duyduğum metafizik konuları ve fantastik kurgu bir araya gelince benim için vazgeçilmez bir dizi halini aldı.İlk sezon bölümlerinin büyük çoğunluğunu internet üzerinden izlemek zorunda kaldığım için 2. sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum..Dizilerin kendimize ayırabildiğimiz kısıtlı zamanı alıp götürdüğü şu günlerde,bu yıl izleyeceğim tek diziyi seçtim bile :)

2.Sezon FragmanıSonuç olarak; sizi mutlu eden şeyler için zaman ayırın derim.İyi seyirler ;)

2 yorum:

www.edasuner.com dedi ki...

Şevo bens evmiom be bu diizyi ya Lostuda :(

Şevval Elif SOLMAZ dedi ki...

Hehe,Lost'u ben izlemedim henüz.Ama en azından konu olarak diğer dizelerden farklı Edacım ya ağa dizileri çok baydı :P

 

blogger templates | Make Money Online