Pazar, Ağustos 24

Kim daha barbar?!Bir çoğumuz fast foot yiyiyoruz,bırakmamız için nice sebep varken tek caydırıcı alınan kilolar.Peki ya tüm dünyada yüzlerce şubesi olan,hergün binlerce tavuk-et satan bu yerlerde hayvanlar hangi şartlar altında yetiştirilip kesiliyor,hiç düşündünüzmü?
Bu videoları izlediğimde kanım dondu.Hatta aşağıdaki videoyu yarısında kapattım.İzleyeceğiniz bu yerlerden biri Ünlü bir markanın Tavuk Çiftliği,diğerinin dünyaca ünlü fast food mekanlarına ait çiftlikler olduğu söyleniyor.

Görüntülerde yemek yemesin diye gagası kesilen,bir gecede hormonla büyütülen tavuklar,duvara çarpılarak ve sopayla vurularak öldürülen hindiler,bir yere asılarak boğazının bir kısmı kesilerek can çekiştirilen hayvanlar göreceksiniz.
Bu görüntüleri izledikten sonra bu yerleri taşlamak isteğiyle doldu içim.Canlılara böylesine eziyet edilen yerlere biz milyonlarca doları resmen bağışlıyoruz.

Şu durumda soruyorum size,kurban bayramlarında hayvanları kestiği için barbar ilan edilen,her bayram döneminde yabancı basında çarşaf çarşaf fotoları çıkan Türklermi yoksa hayvanları bunca acıya maruz bırakarak can çekiştirenlermi daha barbar?!

Bu markaları kendimce sonuna kadar boykot ediyorum.Lütfen sizlerde en azından,hastalıklı,sakat ve can çekiştirilerek öldürüldüğü için leş olmuş bu yiyecekleri çocuklarınızdan uzak tutun.


10 yorum:

Miray's Diary dedi ki...

Yok böyle birşey, barbarlıktan öte şeyler bunlar. Tamamen Allah korkusundan yoksunluk ve vicdansızlık diyebileceğim görüntüler. Ahirette bu hayvanalrda bunun hesabını soracaktır mutlaka.

Miray's Diary dedi ki...

Acaba hangi şirkete ait bu görüntüler. Keşke onu da öğrenebilsek. Beddua etmek geldi içimden. İğrenç pis herifler diyeyim (afbuyurun ama öyle).

mermaid dedi ki...

bu cümlene bayıldım
"Şu durumda soruyorum size,kurban bayramlarında hayvanları kestiği için barbar ilan edilen,her bayram döneminde yabancı basında çarşaf çarşaf fotoları çıkan Türklermi yoksa hayvanları bunca acıya maruz bırakarak can çekiştirenlermi daha barbar?!"
bizim kültürümüzde hayvanı üzmeden, naziklikle, dualar ederek keseriz öyle değil mi?
Ve nasıl kesilirse o enerji bize yansır, yediğimizde.
Fast food ve nasıl kesildiği belirsiz etleri yemenin, bedenimizi bırak, ruhumuzda bıraktığı hasarlar sayısız.

Bayağıdır okuodum seni bu arada:)
Sevgiler

Şevval Elif SOLMAZ dedi ki...

Miraycım tüm dünya birçok güzelliği Türk kültüründen öğrenmiştir.Avrupa ülkelerinin çoğunda hala tuvalet bile yok,nerelere yapıldığı meçhul :)
Bunlar gibi nezaketleri bizden öğrenenler için Türkleri barbar diye yargılama hakkı kimseye düşmez.

Mermaid :) Sevindim senin gibi cici bir okuyucum olmasına.Mutlaka ziyaret edeceğim seni.Herzaman beklerim,düşüncelerini esirgeme ;)

çiLekLisüt dedi ki...

İnanamıyorum ya bu ne barbarlık!! KFC zaten tercih ettiğim bir mekan değildi Amerikan firmalarından kaçabildiğim kadar kaçmaya çalışıyorum çünkü!

Kurban bayramı konusunda çok haklısın sonuna kadar katılıyorum canım. Kurban Bayramlarında hiç bir şekilde işkence edilmeden kurban edilen hayvanlar için barbarlık diyenler, zevk için nesli tükenen hayvanları avlayanlara, kürk mantolarıyla boy gösterenlere ya da evlerinde doldurulmuş hayvanları süs olarak kullananlara vs. sesini çıkartmaz! Halbuki o kürkler için ya da o saçma sapan süs merakı için hayvanlar canlı canlı katlediliyor! Av konusunda ise yorum bile yapmıyorum!

Arzu-hâl dedi ki...

Kurbanda kesilen hayvanlara "vahşet" diyen insanlar aslında vahşeti düşündüğünden değil elbet. İslamı nasıl kötü gösterebiliriz çabası. Allah-ü Teala merhametlilerin en merhametlisidir. Haşa siz ondan daha mı merhametlisiniz? O emrettiyse bir hikmeti var demek. Hem bu insanlar normal zamanda hiç mi et yemiyorlar?

Arzu-hâl dedi ki...

Allah'ım bana islam nimetini verdiğin için sana şükürler olsun.

Objektif dedi ki...

Bunlar parayla yaptırılmış haberler. doğruluk payı vardır. ayrı konu. oraya bir markayı çıkarıp çamur atma işi olayı izah ediyor. zaten ingilizce olduğu için çoğumuz anlamamışızdır. ama markayı gösterip , telef edilen hayvanları da sonuna ekledilermi işte demekki bu herif "kentucky" hayvanlara zulmediyor. şerefsizin restoranına gitmeyelim demek için yeterli malzeme sağlanmıştır.

Rakip sermaye parayla başka bir haber yaptırabilir. Yurt dışında müslüman kardeşlerimize helal et
sağlayan firmalara çamur atabilir.

Olayın gerçek boyutu nedir bu adamlar helali haramı dikkate alır mı büyük ihtimal almazlar ona şüphemiz yok. ama bu video ayrı birşey. çamur at izi kalsın. peki diğerleri nasılmış kentucky kötü macdonals helal etmi sağlıyormuş? peki şen piliç daha mı iyimiş? Mudurnu 5 vakit namazını aksatmaz mıymış.?

Şevval Elif SOLMAZ dedi ki...

Aslında konumuz namaz niyaz yada din değil,bu videonun ait olduğu firmaya dair isimde vermedim dikkat ederseniz.Video altında yazıyordur ama o url ile ilgili bir konu.
Benim bu görüntüleri yayınlamakta ki amacım Türk insanını acımasızca eleştiren bir kesimin ne şartlarda hayvanlara eziyet ettiğini göstermek,diğer bir yanıda hayvanlara olan bağlılığımdır.
Kurban bayramlarında hayvanlar kesilmelidir,kesilmemlidir konusunuda tartışmıyoruz.
Bu tarz görüntüleri görelim ki tercih ederken bilinçli olalım.Tek amaç bu

Yoksa inanın bana ne mudurnu,şeker piliç falan ücret öder ne de bu videoları çeken insanlar.

PureAbsinthe dedi ki...

KFC'nin bu görüntülerini daha önce görmüştüm. Hatta PETA'ya üyeyüm kardeşimle birlikte. Aktif olarak bu kurumun bir parçası olalım dedik ve yurtdışında KFC'ye yakın bir yerde protesto içerikli flyer dağıttık. PETA'ya eğer böyle bir yardımda bulunmak istediğinize dair bir bilgi verirseniz size ücretsiz olarak bir 'protesto paketi' gönderiyor ki bunun içinde yok yok.. Umarım insanlar ne tükettiği ve ne yediği hakkında daha duyarlı olurlar..

 

blogger templates | Make Money Online